Al2S3 = > Al (OH) 3 = > Al2O3 = > CO2

+3
Ответы (2)
  1. 1 июля, 11:11
    0
    1) AL2S3+6H2O=2AL (OH) 3+3H2S

    2) 2AL (OH) 3=AL2O3+3H2O

    3) 2AL2O3=4AL=3O2
  2. 1 июля, 13:22
    0
    Al2S3 → Al (OH) 3 → Al2O3 → CO2

    Al2S3 + 6H2O = 2Al (OH) 3↓ + 3H2S↑

    2Al (OH) 3 = Al2O3 + 3H2O

    Li2CO3 + Al2O3 = 2LiAlO2 + CO2