1) HNO₃+? ⇒KNO₃+?

2) HNO₃+Fe (OH) ₃⇒?+?

3) HNO₃+MgCO₃⇒?+?+?

+4
Ответы (2)
  1. 30 июня, 00:00
    +1
    1.2HNO3+K2SO4 = 2KNO3 + H2SO4

    2. Fe (OH) 3+HNO3=Fe (NO3) 3+3H2O

    3. MgCO3+HNO3=Mg (NO3) 2 + H2O + CO2
  2. 30 июня, 03:04
    0
    1) HNO3+KCL=KNO3+HCL

    2) 3HNO3+Fe (OH) 3=Fe (NO3) 3+3H2O

    3) 2HNO3+MgCo3=Mg (No3) 2+Co2+H2o