Na-na2o2-na2o-naoh-na2so4-baso4

+3
Ответы (2)
  1. 3 июля, 14:37
    0
    Na-na2o2-na2o-naoh-na2so4-baso4

    2Na + O2 = Na2O2

    2Na + Na2O2 = 2Na2O

    Na2O + H2O = 2NaOH

    2NaOH + CuSO4 = Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Na2SO4 + BaCl2 = BaSO4↓ + 2NaCl
  2. 3 июля, 15:01
    0
    2Na + O2 = Na2O2

    2Na + Na2O2 = 2Na2O

    Na2O + H2O = 2NaOH

    2NaOH + CuSO4 = Cu (OH) 2 + Na2SO4

    Na2SO4 + BaCl2 = BaSO4↓ + 2NaCl