Осуществить переход:

Al-Al2O3-Al (No3) 3-Al (OH) 3

+2
Ответы (1)
  1. 11 июня, 12:03
    0
    1) 4 Al + 3 O2 = 2 Al2O3

    2) Al2O3 + 6 HNO3 = 2 Al (NO3) 3 + 3H2O

    3) Al (NO3) 3 + 3 KOH = Al (OH) 3 + 3KOH