C4H8Cl2->C4H8 - (+H2) - >X1-> (-H2) - >X2 - (+2NaOH водный) - >X3

+5
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 02:03
    0
    C4H8Cl2+Zn=C4H8+ZnCl2 C4H8+H2=C4H10 C4H10=C4H8+H2 2C4H8+2NaOH=2C4H9OH+2Na насчет последней не уверен