Ba->BaO->Ba (OH) 2->BaCl2->BaSO4

+2
Ответы (1)
  1. 10 марта, 20:06
    0
    2 Ва+О2=2 ВаО ВаО+Н2 О=Ва (ОН) 2 Ва (ОН) 2+КNO3=КОН + (ВаNO3) 2 Ва (No3) 2+HCl=НNo3+ВаСl2 ВаCl2+Н2So4=BaSo4+Hcl