H2CO3 + ... = CaCO3

Ba (OH) 2 + ... = Ba (NO3) 2

+5
Ответы (1)
  1. 21 января, 21:16
    0
    H2CO3+CaO=CaCO3+H2O

    Ba (OH) 2+2HNO3=Ba (NO2) 2+2H2O