Определите pH в NaCl, Cu (NO3) 2, Na2S, NaClO

+2
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 18:12
    0
    NaCl + H2O (ET) = NaOH + Cl2 + H2

    NaOH (эт) = Na + H2O + O2

    Na + O2 = Na2O2

    Na2O2 + Na = Na 2 O КОН + O3 = KO3 + O2 + H2O KO3 (T) = KO2 + O2 O2 + К = K2O4 K2O4 + H2O = КОН + O2 3) Na 2 O 2 → NaOH → NaHCO 3 → Na 2 CO3 → NaOH Na2O2 + H2O = NaOH + O2 NaOH + CO2 = NaHCO3 NaHCO3 (т) = Na2CO3 + H2O + СО2 Na2CO3 + Ba (OH) 2 = NaOH + BaCO3 5) СаСО 3 → CaO → CaC 2 → Ca (OH) 2 → Ca (HCO 3) CaCO3 (т) = СаО + СО2 СаО + С (т) = CaC2 + CO CaC2 + H2O = Ca (OH) 2 + C2H2 Ca (OH) 2 + CO2 = Ca (HCO3) 2