Осуществить превращения

N2 - > NH3 - > N2O5 - > HNO3 - > NaNO3 - > NaOH - > Na2CO3 - > CO2

+2
Ответы (1)
  1. 27 июня, 21:32
    0
    N2 + 3H2 = (t. p. k) 2NH3

    6NH3 + 8O3 = 3N2O5 + 9H2O

    N2O5 + H2O = 2HNO3

    HNO3 + NaOH = H2O + NaNO3

    NaNO3 + 4Zn + 8KOH + 6H2O = 4K2[Zn (OH) 4] + NH3 + NaOH

    2NaOH + CO2 = Na2CO3 + H2O

    Na2CO3 + 2HCl = 2NaCl + H2O + CO2