Ba-Ba (OH) 2-BaO-BaCl2

+2
Ответы (1)
  1. 24 июня, 20:45
    0
    Ba + 2H2O = Ba (OH) 2 + H2↑

    Ba (OH) 2 = BaO + H2O (t)

    BaO + 2HCl = BaCl2 + H2O