Метан → Оксид углерода (IV) → Карбонат натрия → Карбонат гидро-ксомеди (II) → Оксид углерода (IV) → Гидрокарбонат бария → Карбонат бария

+5
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 11:55
    0
    CH4+2O2=CO2+2H2O

    2NaOH+CO2=Na2CO3+H2O

    2Cu (OH) 2+Na2CO3 = (CuOH) 2CO3+2NaOH

    (CuOH) 2CO3=2CuO+CO2+H2O

    Ba (OH) 2+2CO2=Ba (HCO3) 2

    Ba (HCO3) 2=BaCO3+H2O+CO2