2sin (в квадрате) х + sinx - 1=0

+2
Ответы (1)
  1. 20 января, 20:23
    0
    2sin²х + sinx - 1=0

    пусть sinх=а

    2 а²+а-1=0

    Д=1+8=9

    а1=-1+3 / 4=0.5

    а2=-1

    sinx=-1 sinx=1/2

    х=-П/2+2 Пn x = (-1) ^n * П/6 + Пn