Дзве стараны трохвугольника роуныя 9,6 м и 7,2 м, а вышыня, праведзеная да большай з их, - 3,6 м. знайдзице вышыню праведзеную да меньшай з дадзеных старон

+4
Ответы (1)
  1. 6 ноября, 16:23
    0
    S=1/2 * 9,6*3,6=17,28

    17,28=1/2*7,2*h h = (17,28*2) / 7,2=4,8