Дано:t=10 мин.=6000 с.

S=109,2=109.200 м.

Найти: V

S=V•t

V=S:t

+4
Ответы (2)
  1. 25 июня, 08:10
    0
    Решение:

    S=tV

    V=S/t

    V=109.200 м/60000 с=0.00182 м/с≈0.002 м/с
  2. 25 июня, 09:48
    0
    T = 10 мин = 600 с

    S = 109,200 м

    v - ?

    Решение:

    v = S/t,

    v = 109,200 / 600 = 0,182 (м/с)

    Ответ: 0,182 м/с.