1. Дано:

F=3kH

S=600 см в квадрате

P=?

2.

S=0,001 см в квадрате

m=30m

p=?

3.

S=1500 см в квадрате

P=300 кПа

m=?

+2
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 21:41
    0
    1. Р=F/S=3000H/6 м=500 Па

    2P=F/S (F=mg)

    P=mg/S=0.03*10/0.00001=30000 Па

    3. P=F/S=mg/S m=PS/g=300000*15/10=450000