Дано: Ек=2.5 мДж v=50 см/сек m-?

+4
Ответы (1)
  1. 22 января, 05:59
    0
    Ек=mv^2/2

    m=2*E/v^2=2*2.5*0.001/50*0.01=10 гр или 0,01 кг