S1=180 см^2 F1=18 кН S2=4 см^2 F2-?

+5
Ответы (1)
  1. 24 марта, 04:32
    0
    Дано:

    S1=180 см^2

    F1=18 кН

    S2=4 см^2

    F2-?

    СИ:

    0,18 м^2

    18000 н

    0,0004 м^2

    Реш-е:

    p=F/S

    p=18000 н/0,18 м^2=100000 н/м^2=100000 Па

    F=p*S

    F2=100000 н/м^2*0,0004 м^2=40 н