2 11/15*1 1/19-1 1/19*0.2

+1
Ответы (1)
  1. 29 января, 08:07
    0
    1) 2 11/15*1 1/19 = 41/15*20/19 = 164/57; 2) 1 1/19*0,2 = 20/19*2/10=4/19 3) 164/57-4/19 = 152/57=2 38/57