Барабан пральнай машины пры адтисканни бялизны вертицца з частатой v=400, 1 на минуту,. Дыяметр барабана d=40 см. ВЫзначте модуль линейнай скорасти пунктау на паверхни барабана и перыяд вярчэння барабана

Дыск верцицца з вуглавой скорастю, модуль якой альфа=25 рад на с адосна воси, што праходить праз яго цэнтр. Модуль найбольшай линейнай скорасти пунктау дыска v=5,0 метрав на секунду. Вызначте радыус дыска, перыяд и частату яго вярчэння

+2
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 16:03
    0
    Дано:

    t = 60 c

    n - 400

    R = 0.2 см

    Найти:

    v, T = ?

    Решение:

    T = t/n=60/400=0.15 (с)

    v = 2 ПR/t=2*3.14*0.2/60=0.021 (м/с)

    Ответ: 0.15 с; 0.021 м/с.

    Дано:

    w = 25 рад/c

    v = 5 м/c

    Найти:

    R, V, T = ?

    Решение:

    v = w*R

    R = v/w=5/25=0.2 (м)

    w = 2 П/T

    T = 2 П/w=6.28/25=0.2512 (с)

    w = 2 ПV

    V = w/2 П = 25/6.28 = 4 (Гц)

    Ответ: 0.2 м; 0.2512 с; 4 Гц.