Выразить формулы

а) y=2x+3-z

(z=)

(x=)

б) 36y=6z+x

(z=)

(x=)

в) mz=x+y/x-y

(m=)

(z=)

(x=)

(y=)

+5
Ответы (1)
  1. 15 марта, 10:21
    0
    A) z = 2x+3-у

    х = (3-z-у) / 2

    б) z = (36 у-х) / 6

    х = 36 у-6z

    в) m = (x+у/х-у) / z

    z=x+у/х-у) / m

    x = (-2 у/mz) / 2

    y = (-2x/mz) / (-2)