Сколько граммов100 г + 20 г + 2 г + 1 г + 500 мг + 200 мг = 20 г + 10 г + 1 г + 200 мг + 100 мг =

+4
Ответы (1)
  1. 4 июня, 17:41
    0
    120 г+3 г+700 мг=123+7 г=130 г

    31 г+300 мг=34 г