Физика. 9 класс. На тело массой 500 г действует сила 1H. Определите ускорение тела.

Буду благодарно за решение))

+1
Ответы (2)
  1. 28 октября, 23:12
    0
    M=0,5 кг

    F=ma=>

    a=F/m=1 н/0,5 кг=2 м/с^2
  2. 29 октября, 00:37
    0
    F=m*a

    a=F/m

    a=1/0.5=2 м/с^2