5 5/12*4/13-2 5/8*3/14

+4
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 20:14
    -2
    5 5/12*4/13-2 5/8*3/14 = 1 5/48

    1) 5 5/12 * 4/13 = 65*4/12*13 = 5/3 = 80/48

    2) 2 5/8 * 3/14 = 21 * 3/8*14 = 9/16 = 27/48

    3) 5/3 - 9/16 = 80/48 - 27/48 = 53/48 = 1 5/48