Решите уравнение

(x+10) в квадрате = (2-x) в квадрате

+4
Ответы (2)
  1. 26 июля, 18:31
    0
    (х+10) ^2 = (2-х) ^2

    х^2+20 х+100=4-4 х+х^2

    24 х=-96

    х=-4
  2. 26 июля, 19:19
    0
    (x+10) ^2 = (2-x) ^2

    x+10 = 2-x

    2x = - 8

    x = - 8/2

    x = - 4