решите уровнение

(х в квадрате) - 4 х = 0

+2
Ответы (2)
  1. 13 мая, 10:55
    0
    Х^2-4 х=0

    а=1

    б=-4

    с=0

    D=b^2-4ac = 16

    x1=-b + корень из D/2a = 4+4/2 = 8/2=4

    x2=-b-корень из D/2a=4-4/2=0
  2. 13 мая, 11:00
    0
    X (x-4) = 0 x=0 или x=0+4; x-4