А) 8 у-3 - (5-2 у) = 4,3

б) 0,5 у-1 - (2 у+4) = у

+4
Ответы (2)
  1. 11 мая, 02:25
    0
    А) 8 у-3-5+2 у=4,3

    8 у+2 у=4,3+3+5

    10 у=12,3

    у=12,3:10

    у=1,23

    б) 0,5 у-1-2 у-4=у

    0,5 у-2 у-у=1+4

    -2,5 у=5

    у=5: (-2,5)

    у=-2
  2. 11 мая, 02:38
    0
    А) 8 у-3 - (5-2 у) = 4,3

    8 у-3-5+2 у=4.3

    10 у=4.3+8

    10 у=12.3

    у=12.3:10

    у=1.23

    б) 0,5 у-1 - (2 у+4) = у

    0.5 у-1-2 у-4=у

    -1.5 у-у=-5

    -2.5 у=-5

    у=-5: (-2.5)

    у=2