36/25 : (-0,3) 3/14 : (-3,7+40/7) (0,6-4,7) : (2 1/7 - 3 4/9) С решением

+5
Ответы (1)
  1. 28 июня, 20:57
    0
    № 1. 36/25 : (-0,3) = - 4,8

    36/25 : (-3/10) = 36/25 * (-10/3) = (-120/25) = - 4,8

    № 2. 3/14 : (-3,7 + 40/7) = 5/47

    1) - 37/10 + 40/7 = (-259/70 + 400/70) = 141/70

    2) 3/14 : 141/70 = 3/14 * 70/141 = 5/47

    № 3. (0,6 - 4,7) : (2 1/7 - 3 4/9) = 3,15

    1) 0,6 - 4,7 = - 4,1

    2) 15/7 - 31/9 = 135/63 - 217/63 = - 82/63

    3) - 4,1 : (-82/63) = - 41/10 * (-63/82) = 63/20 = 3,15