Решите уравнение.

11 у2 (в квадрате) + 66 у+99=0

+3
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 07:59
    0
    11 у ² + 66 у+99=0 |:11

    у ²+6 у+9=0

    (у+3) ² = 0

    у = - 3

    Ответ: - 3.