Разложить на множители Б) 100 а - а^3

^ - знак степени

+4
Ответы (2)
  1. 3 марта, 02:32
    0
    А (100-a^2) = a (10-a) (10+a)
  2. 3 марта, 02:44
    0
    100 а - а^3 = a (100-a ²) = a (10-a) (10+a)