Решите уравнение √x^2-6x+9=2

√x^2 - 12x+36=4

+2
Ответы (1)
  1. 9 августа, 21:21
    0
    X^2-6x+9=4

    x^2-6x+5=0

    по теореме Вието

    x1+x2=-p = - (-6) = 6

    x1*x2=q=5

    x1=5

    x2=1

    x^2-12x+36=16

    x2-12x+20=0

    по теореме Вието

    х1+х2=-р = - (-12) = 12

    х1*х2=q=20

    x1=10

    x2=2