Logx (x^2+3) = logx (4x)

+1
Ответы (1)
  1. 19 октября, 23:39
    0
    X^2+3=4x

    x^2-4x+3=0

    Если a+b+c=0, то x1=1 x2 = c/a=3

    x1=1 x2=3