Разложите на множетели

1) 27-а³

2) 64m³-1

+3
Ответы (1)
  1. 13 мая, 14:15
    0
    1) 27-а³ = (3-a) (9+3a+a^2)

    2) 64m³-1 = (4m-1) (16m^2+4m+1)