1) x в квадрате-x-2=0

2) x в квадрате-3x-4=0

+5
Ответы (2)
  1. 16 февраля, 17:29
    0
    X^2-3x-4=0

    д=b^2-4ac=9+16=25

    x1=3+5/2=4

    x2=3-5/2=-1

    X^2-x-2=0

    д=1+8=9

    x1=1+3/2=2

    x2=1-3/2=-1
  2. 16 февраля, 17:48
    0
    X² - x - 2 = 0

    D = 1+8 = 9

    x₁ = 1+3/2 = 2

    х₂ = 1 - 3/2 = - 1

    Ответ: - 1; 2

    х² - 3 х - 4=0

    D = 9+16 = 25

    x₁ = 3+5/2 = 4

    х₂ = 3-5/2 = - 1

    Ответ: - 1; 4