1) а) (x-5) * (x+5) ;

б) (7c+3) * (7c-3) ;

в) (4x-9y) * (4x+9y) ;

г) (a^2-2b) * (a^2+2b)

2)

Используя формулу

(a+b) * (a-b) = a^2-b^2, вычислите 79*81

+4
Ответы (2)
  1. 28 июля, 00:02
    0
    1) а) (x-5) * (x+5) = (х-25) ²

    б) (49 с-9) ²

    в) (16 х-81 у) ²

    г) а^4-4 в

    че та вроди бы так не уверена точно!
  2. 28 июля, 03:17
    0
    1) (х-5) (х+5) = x^2-5^2=x^2-25

    (7c+3) (7c-3) = (7c) ^2-3^2=49c^2-9

    (4x-9y) (4x+9y) = (4x) ^2 - (9y) ^2=16x^2-81^2

    (a^2-2b) (a^2+2b) = a^4 - (2b) ^2=a^4-4b^2

    2) (80-1) (80+1) = 80^2-1^2=6400-1=6399