У²-3 (у-5) + у (4-у) + 5 у=10 у+7

+2
Ответы (2)
  1. 7 октября, 16:02
    0
    У² - 3 * (у-5) + у * (4-у) + 5 у = 10 у + 7

    у² - 3 у + 15 + 4 у - у² + 5 у - 10 у = 7

    -4 у = 7 - 15

    -4 у = - 8

    у = 2
  2. 7 октября, 17:37
    0
    Y^2-3y+15+4y-y^2+5y=10y+7

    -3y+4y+5y-10y=7-15

    -4y=-8

    y=8/4

    y=2