1.2 х-1=5 (х+10)

2. (х-5) (9+х) = 0

+1
Ответы (2)
  1. 1 июля, 18:18
    0
    1) 2 х-1=5 (х+10)

    2 х-1=5 х+50

    -1-50=5 х-2 х

    -51=3 х

    х=-51:3

    х=-17

    2. (х-5) (9+х) = 0

    9 х+х²-45-5 х=0

    4 х-х²-45=0

    х=5 или 9

    (не оч уверен)
  2. 1 июля, 18:52
    0
    1. 2x - 1 = 5x + 50

    2x - 5x = 50 + 1

    -3x = 51

    x = - 17