Решите уравнение:

(x+3) в квадрате = (x-4) в квадрате

+2
Ответы (1)
  1. 4 апреля, 01:32
    0
    (х+3) ² = (х-4) ²

    х²+6 х+9=х²-8 х+16

    х²+6 х+9-х²+8 х-16=0

    14 х-7=0

    14 х=7

    х=7:14

    х=0,5