Вычислите

1) 2^5*8^3/4^4

2) (8/9) ^0-8^2*1/72

+2
Ответы (1)
  1. 22 мая, 01:12
    0
    2^5 * 2^9/2^8=2^6=64

    8:9-8^2 : 72 = 8:9-64:72=0