Вычислите (1/2) ^3*32 - (0,1) ^4*4000

+1
Ответы (1)
  1. 8 июня, 17:47
    0
    (1/2) ^3*32 - (0,1) ^4*4000 = (1/2) * (1/2) * (1/2) * 32 - (1/10) * (1/10) * (1/10) * (1/10) * 4000=1/8*32-4000/10000=4-0,4=3,6