Вычислить 128 * (1/4-3/8) (3/8+0,25)

+4
Ответы (1)
  1. 13 ноября, 14:17
    0
    1) 1/4-3/8=-1/8 2) 3/8+0,25 (если дробью то 1/4) = 5/8 3) - 1/8*5/8=-5/64 4) 128 * (-5/64) = 625/64=9,76=9,8