8 (2y-5) - 4 (3y-7) - 6y=2-y-12

+1
Ответы (1)
  1. 13 апреля, 08:39
    -1
    8 (2 у-5) - 4 (3 у-7) - 6 у = 2-у-12

    8*2 у - 8*5 - 4*3 у - 4 * (-7) - 6 у = - у + 2 - 10

    16 у - 40 - 12 у + 28 - 6 у = - у - 10

    16 у - 12 у - 6 у - 40 + 28 = - у - 10

    -2 у - 12 = - у - 10

    -2 у + у = - 10 + 12

    -у = 2

    у = - 2

    Проверка:

    8 * ((2 * (-2) - 5)) - 4 * ((3 * (-2) - 7)) - 6 * (-2) = 8 * (-4-5) - 4 * (-6-7) + 12 =

    = 8 * (-9) - 4 * (-13) + 12 = - 72+52+12 = - 8

    или

    2 - (-2) - 12=2+2-12=4-12=-8

    Верно

    -8=-8

    Ответ: у=-2.