2,4 X 1/4 + 0,5 / 4/5

+4
Ответы (1)
  1. 10 июня, 07:24
    0
    1) 2,4 * 1/4 = 24/10 * 1/4 = 3/5

    2) 0,5:4/5=0,5:8/10 = 0,5:0,8 = 5:8=5/8

    3) 3/5 + 5/8=24+25/40 = 49/40