Разложите на множители:

А) 2x (в квадрате) y+4xy (y в квадрате)

Б) 100 а - а (в кубе

+1
Ответы (1)
  1. 8 сентября, 04:38
    0
    2x²y + 4xy² = 2xy (x + 2y)

    100a - a³ = a (100 - a²) = a (10 - a) (10 + a)