А) х + х = 8. б) 3 х+5 - 6 х-2 = 1

3 5. 4 7

В) 5 а=4 а + 7 г) 3 у+1 - 7 (у-1) = - у

6 9 8 4

+2
Ответы (1)
  1. 24 октября, 00:57
    0
    A) x+x=8

    2x=8

    x=4

    б) 3x+5-6x-2=1

    -3x=1-3

    -3x=-2

    3x=2

    x=2/3

    в) 5a=4a

    a=0

    г) 3y+1-7 (y-1) = - y

    2y+1-7y+7=0

    -5y+8=0

    5y=8

    y=1.6