Спасите

а) - 8x = - 24 в) 13 - 100x = 0 б) - 3/7x=2/14 г) 8c+0,73=4,61-8c д) (8x+11) - 13=9x-5 e)

(10x-3) + (14x-4) = 8 - (15-22x)

+1
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 18:27
    0
    А) х=-24:-8=3

    В) - 100 х=13

    х=13/-100 = - 0,13

    Б) х=2/14*7/3=2/6=1/3

    Г) 8 с+8 с=4,61-0,73

    16 с = 3,88

    Д) 8 х+11-13=9 х-5

    8 х-9 х=-5-11+13

    -х=-3

    х=3

    Е) 10 х-3+14 х-4=8-15+22 х

    10 х+14 х-22 х=8-15+3+4

    2 х=0

    х=0