Упростить: 1) 5x - (7y-2xy-2x+3y-10y+5xy+7x) = 2) 3xy-5y + (2x-7xy+5y) - (-4xy+3x) =

+4
Ответы (2)
  1. 13 марта, 04:24
    0
    1) = 5 х-7 у+2 ху+2 х-3 у+10 у-5 ху-7 х=-3 ху

    2) = 3 ху-5 у+2 х-7 ху+5 у+4 ху-3 х=-х
  2. 13 марта, 05:58
    0
    5 Х - (7 у - 2 Ху - 2 Х + 3 у - 10 у + 5 Ху + 7 Х) = 5 Х-7 у + 2 Ху + 2 Х - 3 у + 10 у-5 ху-7 х =

    -3 Ху

    3 ху - 5 у + (2 х-7 ху+5 у) - (-4 ху+3 х) = 3 ху - 5 у + 2 х-7 ху + 5 у + 4 ху - 3 х =

    = - х