4x-55=2x+105 3x - (9x-70) = 5 (4-x)

2 (x+3) = 4x-20 1/4x = - 10

4x - (7x-35) = 17

5x - (7x-35) = 6

+1
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 15:35
    0
    1) 4 х-55=2 х+105

    4 х-2 х=105+55

    2 х=160

    х=80

    2) 3 х-9 х+70=20-5 х

    3 х-9 х+5 х=20-70

    -х=-50

    х=50

    3) 2 х+6=4 х-20

    2 х-4 х=-20-6

    -2 х=-26

    2 х=26

    х=13

    4) 1/4 х=-10

    х=-40

    5) 4 х-7 х+35=17

    -3 х=17-35

    -3 х=-18

    х=6

    6) 5 х-7 х+35=6

    -2 х=6-35

    -2 х=-29

    х=14.5