Уравнение 0,1 в степени (2x квадрат-1) = (1/100) в степени (x квадрат + x)

+3
Ответы (1)
  1. 20 июня, 17:12
    0
    (1/10) ^2x^2-1 = (1/10^2) ^x^2+x; 2x^2-1=2x^2+2x; 2x^2-2x^2-2x=1; - 2x=1; x=1 / (-2) = - 1/2. Ответ: x = - 1/2.