Выразите х, а, у

(х+6 у) : а=8

+3
Ответы (2)
  1. 10 сентября, 20:39
    0
    (х+6 у) : а=8

    х+6 у = 8 а

    x = 8a - 6y

    (х+6 у) : а=8

    х+6 у = 8 а

    а = (х+6 у) : 8

    (х+6 у) : а=8

    х+6 у = 8 а

    6y = 8a-x

    y = (8a-x) : 6
  2. 10 сентября, 20:44
    0
    Х=10

    у=1

    а=2

    (10+6*1) : 2=8

    16:2=8