Разложите на множители:

А) 3x^2+6xy+3y^2

+2
Ответы (1)
  1. 1 августа, 10:17
    0
    3x^2+6xy+3y^2=3 * (x^2+2xy+y^2) = 3 * (x+y) ^2=3 * (x+y) * (x+y).